Výdrž a cena tonerů pro Canon MX895

Pořídil jsem si na začátku roku tiskárnu Pixma MS895 od Canonu. Používám ji relativně málo, hlavně jako scanner, nicméně  i na ten tisk sem tam dojde. V základním balení byl i multi balíček se všemi základními odstíny. Jak dlouho vydržel a jaké jsou možnosti nákupu, to jsem nucený prozkoumat právě teď.

Tiskárna bohužel nemá nějakou statistiku počtu tisků, což je docela škoda a výrobci by se nad tím mohli zamyslet. Možná je to záměr, koneckonců prodej náplní nebo tonerů je hlavním byznysem směrem k maloobchodním spotřebitelům. Nedovedu si sám spočítat, jak je pro mě provoz tiskárny ekonomický, ale patří to mezi věci, které prostě musíte dělat a kupovat, a přitom se nejedná o velké částky při mém objemu užití.

Došel inkoust:-(

Došel inkoust:-(

Protože mi tak nějak docházejí všechny barvy, viz. obrátek výše, budu muset opět pořídit multipack. Obyčejně bych šel  na Heuréku a tam si dělal srovnání. Protože ale nevím, co přesně do mé tiskárny sedí, hledal jsem nějaké informace o tonerech obecně a dostal jsem se nejdříve z Google na tisknulevne.cz (viz. hledací dotaz toner canon). Tam sice mají nabídku Pixma, ale svůj model jsem nenašel. Když už jsem u nich ale byl, využil jsem interní hledání a tu správnou stránku jsem nakonec našel, takže voila! toner pro Pixma MX895 je zde.

A teď babo raď. Nabídka je poskládána velmi rafinovaně. Nenašel jsem celý balík všech barev, které potřebuji. Maximálně kombinaci azurové, purpurové, žluté za 876,- Kč a k tomu černou za 333,- Kč, tj. 909,- Kč za vše, co potřebuji. Z internetu přidejte dopravu za 99,- a výsledkem je, že si půjdu tuhle cenu srovnat do kamenného obchodu, jestli jejich marže nebude nižší. Pro jednotlivce s malou spotřebou totiž online nákup toneru nemusí být vůbec výhodnější.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s