Úroky u hypoték ještě nikdy nebyly níže

Titulek hovoří za vše. Průměrná úroková sazba u hypoték poklesla z listopadové hodnoty 3,25%  na 3,17% v prosinci 2012. Kdo tedy s hypotékou váhal, měl by se rozhodnout, hodně finančních poradců nyní říká, že peníze na bydlení nikdy nebyly takto levné a soudě podle úrokové sazby ČNB ve výši 0,05% už se moc zásadní snížení úrokové sazby u hypoték čekat nedá.

Navíc nezapomínejte, že hodnota 3,17% je průměr. V závislosti na Vaší bonitě a dalších podmínkách se můžete dostat i na sazby nižší, například Česká spořitelna nabízela začátkem listopadu v omezené akci sazbu 2,99%. Moje osobní doporučení je najít si dobrého nezávislého finančního poradce, s nímž pak probíhá jednání s bankou úplně jinak.

Konečnou sumu měsíčních splátek hypotéky si pak nezapomeňte navýšit o pojištění pro případ úmrtí, které považuji za velmi rozumnou investici, naopak pojištění schopnosti splácet například v případě ztráty zaměstnání považuji za vyhozené peníze s ohledem na podmínky takového pojištění. Na tuto záležitost musí být každý plátce hypotéky připraven samostatně, běžně doporučovaná výše úspor v hypotéčním polštáři je 6 měsíců. Ta by vám měla pomoci překonat nejkratší období po ztrátě zaměstnání, situaci je dobré okamžitě projednat s bankou, která se vám v případě dobré platební historie bude snažit vyjít vstříc. Podíl padlých hypoték na českém trhu je okolo 3% a banky mají zájem toto číslo nezvyšovat.

Reklamy

2 odpovědi na “Úroky u hypoték ještě nikdy nebyly níže

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s